Ako na s.r.o.

Ako na s.r.o.

S.r.o., teda spoločnosť s ručením obmedzeným má základný obnos 5000 eur. Založiť je môže jeden až päťdesiat spoločníkov. Čo má na starosti spoločník? Ručí za záväzky do výšky, ktorá sa rovná výške jeho nesplateného vkladu, ktorý je zapísaný v obchodnom registri. Spoločnosť s ručením obmedzením je najpopulárnejšou formou podnikania na Slovensku. Spoločnosť vzniká v momente podpisu zakladateľskej listiny. Prečo je spoločnosť s ručením obmedzením taká populárna forma podnikania? Spája sa s ňou množstvo výhod. V prípade, že budú porušená záväzky, spoločnosť zodpovedá len do výšky svojho majetku, Taktiež hodnota základného vkladu spoločnosti je primerane nízka. Minimálny vklad jedného spoločníka je len 750 eur. Jej založenie a organizačná štruktúra sú jednoduché. Spoločnosť s ručením obmedzením bez ohľadu na zisky a príjmy má daň 21%.

pracovný stôl

Cestu založenia obchodnej spoločnosti s ručením obmedzeným zvolilo už mnoho podnikateľov. Je to jednoduchý spôsob ako začať podnikať. Výhody tejto spoločnosti sú skutočne početné a sympatické pre podnikateľov. Všetko sa samozrejme začína byrokraciou. Bez určitého množstva papierovania sa spočiatku nezaobídete a skutočne sa tomu nevyhnete.

podpis

Dva najdôležitejšie dokumenty sú zakladateľská listina a spoločenská zmluva. Keď vybavíte všetky dokumenty, živnosť spojenú s s.r.o. je nutné nahlásiť patričným úradom. Už to neprebieha osobne, všetko viete vyriešiť online, z pohodlia Vášho domova. Spoločnosť musí mať nejaké oficiálne sídlo, teda adresu, pod ktorou bude vedená v obchodnom registri. Okrem toho je dôležitý aj peňažný kapitál. Je potrebné zložiť poplatok za založenie s.r.o. Taktiež je dôležité vedieť, aké sú náklady na prevádzku spoločnosti s ručením obmedzeným. Je možné hovoriť o peňažnom alebo aj nepeňažnom vklade zakladateľa. Pokiaľ máte viac otázok, navštívte naše stránky účtovanie založenia sro.

S.r.o., teda spoločnosť s ručením obmedzeným má základný obnos 5000 eur. Založiť je môže jeden až päťdesiat spoločníkov. Čo má na starosti spoločník? Ručí za záväzky do výšky, ktorá sa rovná výške jeho nesplateného vkladu, ktorý je zapísaný v obchodnom registri. Spoločnosť s ručením obmedzením je najpopulárnejšou formou podnikania na Slovensku. Spoločnosť vzniká v momente…