Nový Mercedes Triedy A

Nový Mercedes Triedy A

Sú dve skupiny ľudí. Tí, ktorí majú auto aby im slúžilo a takí, ktorí sa vozia v drahých značkách pre potešenie. No mať nový model nie je na zahodenie. V dnešnej dobe prichádzajú na trh novinky, ktoré nám výrazne uľahčujú jazdu na cestách. Automatická prevodovka už nie je žiadna novinka. Ale vývojári sa snažia dať nám všetko na čo si pomyslíte. Novinkou nie je ani brzdný senzor, ktorý sa aktivuje pri nebezpečnej vzdialenosti či vybočenie z pruhov. Ale s úplnou novinkou Mercedesom triedy A sa môžete aj porozprávať.

mercededs
 
Inteligencia    Čím je nová trieda taká výnimočná? Skúste sa jej to opýtať sami. Má v sebe zabudovaný nový systém LINGUATRONIC bez toho aby sa musela učiť nejaké príkazy. Opýtať sa jej môžete napríklad, Ahoj mercedes, kde je najbližšia reštaurácia a navigácia vám ponúkne najbližšie občerstvenia. Alebo vás zaujíma aké bude počasie? Či sa chcete opýtať na cestu? Zabudovaný má tiež inteligentný systém jazdenia, vďaka ktorému vás Mercedes dopraví bezpečne do cieľa. Dokáže rozpoznať nebezpečenstvo a má ochrániť pred nehodou ako vás, tak aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

automat
 
Dizajn             Veľkosťou sa radí medzi stredné vozidlá a problém s riadením a parkovaním nebudú mať ani menej zdatné ženy. Aj napriek tomu bola jeho zadná časť úmyselne rozšírená, čo znamená, že úložný priestor bol zväčšený o 29 litrov. Na cestách je svojím športovým výzorom skutočne výrazný. A to aj vďaka dvojici silnejších sploštených svetlometov. Interiér prešiel renováciou. Prechod medzi palubnou doskou, dverami a stredovou konzolou je plynulý a jemný. Dizajn si ešte viac užijete pri nepriamom osvetlení celého interiéru.
 
Výbava           Športový volant je prispôsobený na ľahké ovládanie. Nachádzajú sa na ňom funkcie navigácie, telefonovania či rádia. V rozšírenej výbave samozrejme nechýbajú ani obrazovky pre zadné sedadlá.
 

Sú dve skupiny ľudí. Tí, ktorí majú auto aby im slúžilo a takí, ktorí sa vozia v drahých značkách pre potešenie. No mať nový model nie je na zahodenie. V dnešnej dobe prichádzajú na trh novinky, ktoré nám výrazne uľahčujú jazdu na cestách. Automatická prevodovka už nie je žiadna novinka. Ale vývojári sa snažia dať nám všetko na…