Priestory predelené sklom

Priestory predelené sklom

Pri stavbe, rekonštrukcii či rôznej modernizácii a úpravách sa okrem iného riešia aj predelenia jednotlivých priestorov. Obvykle sa pri výbere možností volí drevo, murované riešenia či sadrokartóny. Málo kto však premýšľa nad tým, že môže zvoliť aj sklo.

prosklené staré dveře

Pritom sa jedná o materiál, ktorý dokáže nielen efektívne priestor rozdeliť, ale zároveň mu dodať aj dokonalý estetický design. Takže namiesto stien drevených, murovaných či sadrokartónových, môžete zvoliť sklenené steny.
Takže sa dá povedať, že sklo už neslúži len ako výplň okien, vitrín a nábytku, ale aj ako dominanta predelení interiéru. Takže tento druh materiálu môžeme s čistým svedomím nazvať aj materiálom stavebným.
S týmto moderným riešením sa môžete stretnúť vo veľkých miestnostiach, halách, kanceláriách, ale tiež domácnostiach. Sklenené steny slúžia ako dokonalé priečky jednotlivých priestorov a dodávajú interiérom nadčasový vzhľad.

Okrem estetickej stránky veci dokážu vyriešiť aj časť praktickú a to predovšetkým šetriť priestor, vytvoriť útulné prostredie, zachovať súkromie aj presvetlenie interiéru. Môžete tak predeliť jednotlivé miestnosti a pritom nestratiť ani kúsok priestoru a ešte ho opticky zväčšiť.

balkonové proskelní

Sklenené steny poslúžia všade tam, kde síce chcete priestor predeliť, ale zároveň nechcete izoláciu či zmenšenie. Môžete tak vhodne oddeliť obývaciu časť od kuchyne či jedáleň prepojiť s kuchyňou alebo chodbu s jednotlivými miestnosťami a pritom vytvoriť určitý odstup a súkromie.
Skvelé riešenie aj pre firemné priestory, kde budete mať pohromade všetky kancelárie a luxusnú jednaciu miestnosť. Navyše sklo pôsobí veľmi luxusne, takže dokáže skvele zapadnúť i do bánk a iných komerčných priestorov.
Okrem toho môžete celú záležitosť spestriť aj dekoratívnym riešením presklenia, ktoré priestoru dodá ešte viac elegancie a pridá na zaujímavosti.

Pri stavbe, rekonštrukcii či rôznej modernizácii a úpravách sa okrem iného riešia aj predelenia jednotlivých priestorov. Obvykle sa pri výbere možností volí drevo, murované riešenia či sadrokartóny. Málo kto však premýšľa nad tým, že môže zvoliť aj sklo. Pritom sa jedná o materiál, ktorý dokáže nielen efektívne priestor rozdeliť, ale zároveň mu dodať aj dokonalý…