3 miesta, ktoré sa oplatí navštíviť v Antalyi

3 miesta, ktoré sa oplatí navštíviť v Antalyi

Turecko leží v stredozemnom pásme, ktoré je typické svojim horúcim letným počasím. Leto však nie je jediným obdobím v roku, kedy ľudia cestujú na svoje dovolenky. Niekto obľubuje skôr zájazdy mimo hlavnej turistickej sezóny. Vtedy sa v letoviskách nachádza omnoho menej ľudí a aj počasie je o niečo miernejšie. Či už sa do Turecka vyberiete v horúcom lete alebo si vyberiete inú časť roka, nemali by ste obísť niekoľko zaujímavých miest. My sa pozrieme na tri z nich, ktoré môžete navštíviť ak využijete zájazdy lasť minute Turecko – Antalya.

Pohľad na mesto z diaľky do mora.jpg

Hidirlik Kulesi

Toto miesto je považované za veľmi dobrý turistický bod. Ide o starú veži s krásnym výhľadom na šíre more. Síce tu nemáte veľa možností na aktivity, ale ako krátka zastávka na zhotovenie zaujímavých fotografií, sa Hidirlik Kulesi určite oplatí navštíviť. Turisti si pochvaľujú aj široký výber reštauračných zariadení či barov v blízkom okolí tejto starej veže. Keďže nejde až o takú extra populárnu turistickú atrakciu, môžete byť pokojný, že sa na veži nebudete tlačiť zo stovkami ostatných turistov.

Panoramic Elevator of Antalya

Nenechajte sa zmiesť, na prvý pohľad, komplikovaným názvom. V podstate ide o obyčajný výťah, ktorý však nie je až tak obyčajný. Podstatou tohto turistického bodu je, že vás presklený výťah vyvezie do ozajstnej výšky, odkiaľ môžete pozorovať okolité mesto, more a pláže. Panoramatický výťah je taktiež výbornou príležitosťou na fotografovanie alebo natáčanie videí.

Vysoký presklený výťah.jpg

Staré centrum mesta

Nejde síce o jedno miesto, ale celé mesto, no o to zaujímavejšia je táto časť Antalye. Ak sa vyberiete na svoju dovolenku práve do tejto časti Turecka, historické centrum mesta jednoducho nemôžete obísť. v podstate ide o jednu z prvých zastávok každého turistu v Turecku. To zároveň znamená, že sa budete musieť o centrum podeliť s ďalšími stovkami ľudí. Tí, ktorí však túto návštevu absolvovali tvrdia, že aj napriek preplnenému mestu ide o veľmi príjemne strávené chvíle.

Turecko leží v stredozemnom pásme, ktoré je typické svojim horúcim letným počasím. Leto však nie je jediným obdobím v roku, kedy ľudia cestujú na svoje dovolenky. Niekto obľubuje skôr zájazdy mimo hlavnej turistickej sezóny. Vtedy sa v letoviskách nachádza omnoho menej ľudí a aj počasie je o niečo miernejšie. Či už sa do Turecka vyberiete…