5 dôvodov, prečo cestovať na švajčiarskych vlakoch

5 dôvodov, prečo cestovať na švajčiarskych vlakoch

Dôvodov na cestovanie po Švajčiarsku je určite veľa. Ako dopravný prostriedok si určite zvoľte vlak. Táto krajina má prepracovaný železničný systém a situovaný aj v nečakaných miestach.

hory
 
Tu je päť dôvodov, prečo ísť vlakom vo Švajčiarsku.
 
1. Nie je potrebné šoférovať
 
Železničná dopravná sieť v celkovej dĺžke 29 000 km vo Švajčiarsku zahŕňa vynikajúci železničný systém po celej krajine a aj cez prekrásne hory. Cestujte prémiovými a panoramatickými vlakmi, ktoré vám ponúkajú vidieť  úchvatné švajčiarske jazerá a horské scenérie. Sú vytvorené jednoduché spojenie medzi mestami a regiónmi aj tam kde by ste to vôbec  nečakali.
 
2. Zabudnite na zložité kupovanie lístkov
 
Vyberte si zo širokej ponuky švajčiarskych cestovných dokladov pre ľahké cestovanie vlakom (aj loďou a autobusom) po celom Švajčiarsku vrátane vstupu do 500 múzeí. Vlaky jazdia vo švajčiarskom v presnom čase podľa prepracovaného cestovného poriadku.
 
3. Stúpanie po Alpách
 
Glacier Express, známy ako najpomalší svetový expres, prechádza cez prekrásne Alpy  a ponúka osemhodinovú cestu cez 291 mostov a cez 91 tunelov. Parná horská železničná trať Furka sa rozvíja pozdĺž historickej trasy, ktorá bola vybudovaná v ťažkých prírodných podmienkach.
 
4. Zaži čokoládový vlak
 
Medzi tematické švajčiarske cesty patrí výlet prvej triedy z Montreux do továrne Cailler-Nestle. Ľahko sa môžete vybrať pozrieť si výrobu a zažiť výnimočnú degustáciou čokolády! Milovníci syrov si určite vyberú Train du Fromage.

železnice
 
5. Vynikajúca švajčiarska služba
 
Dodávka batožiny od dverí k dverám je k dispozícii medzi 20 destináciami, takže pri cestovaní nemusíte prekladať batožinu a vykladať ju z vlaku. Tašky môžete tiež skontrolovať na vlakových staniciach a aj priamo na letisku.
 
Určite tých dôvodov sa nájde ešte viac. Ale už len tieto zaručujú zážitok na celý život. Je potrebné dodať, že je to finančne náročnejšie, ale stojí to za to. 

Dôvodov na cestovanie po Švajčiarsku je určite veľa. Ako dopravný prostriedok si určite zvoľte vlak. Táto krajina má prepracovaný železničný systém a situovaný aj v nečakaných miestach.   Tu je päť dôvodov, prečo ísť vlakom vo Švajčiarsku.   1. Nie je potrebné šoférovať   Železničná dopravná sieť v celkovej dĺžke 29 000 km vo Švajčiarsku zahŕňa vynikajúci železničný…