6 spôsobov ako si efektívne a trvalo zvyšovať svoje úspory

6 spôsobov ako si efektívne a trvalo zvyšovať svoje úspory


1) Založte si sporiaci účet.Ak si založíte takýto účet a nastavíte trvalý príkaz na pravidelný prevod peňazí dodá vám to lepší pocit a navyše budete mať istotu, že nezostanete bez finančných prostriedkov ak sa niečo prihodí. Navyše niektoré banky poskytujú na takéto účty aj vyššie úročenie.

mince
 
2) Rozplánujte si svoj rozpočet. Usporiť nejaké peniaze sa môže zdať veľmi ťažké ak nemáte správne nastavený rozpočet. Vytvorte si plán platieb kde zahrniete svoje pravidelné mesačné príjmy aj výdavky spolu s čiastkou na sporenie a držte sa ho.
 
3) Nájdite spôsoby ako znížiť svoje výdavky.Existuje mnoho spôsobov ako znížiť náklady vo vašej domácnosti počas každodenného života. Napríklad pri energiách môžete ušetriť tak, že zbytočnú elektroniku odpojíte od od prúdu, pri cestovaní uprednostníte verejnú hromadnú dopravu miesto auta, miesto obedov v reštaurácii si navaríte jedlo doma alebo zredukujete nepotrebné veci na minimum.

úspory
 
4) Zrušte nepotrebné členstvá alebo permanentky.Ak chodíte do posilovne alebo na plaváreň iba sporadicky a aj napriek tomu máte permanentku, zvážte či ju nevyhnutne potrebujete. Veľa ľudí si kupuje permanentky v domnienke, že ich plne využijú ale nakoniec nikdy nemajú čas a vstupy im prepadnú. Preto je skutočne na zvážení či investovať do toho peniaze.
 
5) Opravte si doma všetko čo môžete.Samozrejme nie všetky veci sa dajú urobiť alebo opraviť doma svojpomocne. Na veľa vecí sa vzťahuje záruka ak ich pri poruche nedáte do autorizovaného servisu tak záruka prepadá. Ale napríklad taká výmena pneumatík alebo žiaroviek na aute, vymaľovanie izieb, poskladanie skrine či postele – to všetko zvládnete bez problémov aj sami bez toho aby ste niekomu platili.

investice
 
6) Odkladajte si drobné. Tiež máte vždy plnú peňaženku malých mincí a neradi s nimi platíte v obchode? Inšpirujte sa deťmi a ich odkladacím prasiatkom. Nájdite nejakú nádobku, do ktorej budete mince hádzať a keď sa naplní tak ju iba jednoducho zoberte do banky a uložte na sporiaci účet. Možno to bude len malá suma ale aj to sú peniaze k dobru.

1) Založte si sporiaci účet.Ak si založíte takýto účet a nastavíte trvalý príkaz na pravidelný prevod peňazí dodá vám to lepší pocit a navyše budete mať istotu, že nezostanete bez finančných prostriedkov ak sa niečo prihodí. Navyše niektoré banky poskytujú na takéto účty aj vyššie úročenie.  2) Rozplánujte si svoj rozpočet. Usporiť nejaké peniaze sa…