Aké budú autá v budúcnosti?

Aké budú autá v budúcnosti?

Už dnes sa autá stali našim druhým domovom. To, o čom sme donedávna iba snívali, je dnes už realitou. Sadáme si do príjemne vyhriatych automobilov a naopak v lete nám klimatizácia zabezpečí príjemné osvieženie. GPS nám bez problémov pomôže nájsť cieľovú stanicu a zavezie nás rovno pred dom.

veterán

Čo všetko môžeme očakávať v budúcnosti?
Plány automobiliek sa orientujú hlavne na rozvoj navigácie, automatických prevodoviek a režimov jazdy. Zameriavajú sa na automatické riadenie, elektromobilitu, digitalizáciu, ale aj na zábavu počas jazdy. Podľa odborníkov nás čakajú autá poháňané elektrinou, ktoré vôbec nebudú potrebovať vodiča.

Kam vás môžem odviezť?
Opýta sa nás automobil, keď do neho nastúpime a rozhodneme sa pre jazdu. Veď už dnes máme čiastočne samoriadiace automobily. Plne automatizované vozidlo je pritom z technického hľadiska úplne možné. Jedinou prekážkou jeho realizácie je právny a etický systém. Doteraz totiž nie je vyjasnená zodpovednosť pri nehodách.

Slnko, slniečko, svieť!
Jedno je isté – v budúcnosti bude autá poháňať energia získaná z obnoviteľných zdrojov. Znižovanie emisií i energetickej závislosti na rope bude bezpochyby pokračovať aj v budúcnosti a práve tu sa otvára príležitosť novým alternatívnym pohonom, ktorých sa určite dočkáme.

Digitalizácia
Autá budú čím ďalej viac pracovať s digitálnymi dátami. Stanú sa natoľko inteligentnými, že pochopia želania cestujúcich len z ich pohybov alebo výrazu tváre a tomu prispôsobia štýl jazdy. Inteligentný systém urobí testy najrôznejších bezpečnostných prvkov a upozorní na mikrospánok vodiča alebo automaticky nastaví teplotu vo vozidle.

auto

Informácie aj zábava v jednom
Okrem vodiča je potrebné myslieť aj na ostatných cestujúcich, predovšetkým deti, ktoré sa v aute nudia a nebaví ich dlhé hodiny len sedieť a pozerať z okna. Otvárajú sa ďalšie možnosti na rozvoj a využitie zábavnej techniky.

Už dnes sa autá stali našim druhým domovom. To, o čom sme donedávna iba snívali, je dnes už realitou. Sadáme si do príjemne vyhriatych automobilov a naopak v lete nám klimatizácia zabezpečí príjemné osvieženie. GPS nám bez problémov pomôže nájsť cieľovú stanicu a zavezie nás rovno pred dom. Čo všetko môžeme očakávať v budúcnosti? Plány automobiliek sa orientujú hlavne na…