Dajte si pozor na e-mailové spamy!

Dajte si pozor na e-mailové spamy!

Ako iste všetci viete, spam je hromadne rozosielaná správa prijímateľom, ktorí o takýto druh správy nemajú záujem.  Vo spamoch vo všeobecnosti nájdeme nevhodnú reklamu, vírusy, ale aj hoax, čiže správy, ktoré majú poplašný charakter.

email

História spamu

Prvý spam bol zaslaný v roku 1978 istým zamestnancom spoločnosti DIGITAL EQUIPMENT CORPORATION na adresu sietí ARPANET. Tento spam tvorila prezentácia produktov danej firmy. Táto prezentácia bola rozposlaná medzi širšiu skupinu ľudí a tí sa postupne začali sťažovať.

Pýtate sa ako sa k vám dostane spam? Vysvetlíme vám to. Každý spam získa mailovú adresu do databáz spamu, a to najmä za asistencie robota z webovej stránky. Je to jeden z dôvodov, prečo vám neodporúčame uverejňovať vašu mailovú adresu na ktorejkoľvek webovej stránke. Tieto správy sú rozposlané z počítačov, ktoré obsahujú vírusy. Následne otvoria v počítači ´backdoor´, čiže zadné vráta.

Aké sú dôsledky spamu? Prvým negatívnym dôsledkom je spomalenie práce s mailom a tým pádom ste nútený selektovať prijatú poštu a následne ju zmazať. Ďalším negatívnym vplyvom je, že vy ako užívateľ internetu platíte za to, aký objem dát prenesiete. Práve táto činnosť totiž predlžuje dobu, ktorú trávite na internete a tým pádom platíte viac.

Ešte horším prípadom je, ak spamy šíria falošné poplašné správy, ktoré môžu z ľudí ťahať nemalé peniaze. Taktiež sú známe prípady, keď spamy útočia na psychiku človeka a nútia ho takéto falošné správy šíriť ďalej.

hacker

Spam je nebezpečný aj pre deti. Ak má vaše dieťa mailovú schránku, tak tá je atakovaná nevhodnými správami, ktoré ohrozujú vývin vášho dieťaťa. Najhoršie je to vtedy, ak sú mu zasielané spamy so sexuálnym kontextom alebo ide o pyramídové hry. Pyramídy môžu kvôli nevedomosti vašich detí vytiahnuť z ich vrecák nemalé peniaze. Oboznámte ich preto s problematikou spamu, nech sa majú na pozore!

Ako iste všetci viete, spam je hromadne rozosielaná správa prijímateľom, ktorí o takýto druh správy nemajú záujem.  Vo spamoch vo všeobecnosti nájdeme nevhodnú reklamu, vírusy, ale aj hoax, čiže správy, ktoré majú poplašný charakter. História spamu Prvý spam bol zaslaný v roku 1978 istým zamestnancom spoločnosti DIGITAL EQUIPMENT CORPORATION na adresu sietí ARPANET. Tento spam tvorila prezentácia…