Ako dbať na bezpečnosť?

Ako dbať na bezpečnosť?

1. S deťmi surfujte na internete spoločne. Držte sa tohto pravidla, pretože vďaka tomu zistíte, aké stránky navštevujú. Ďalšou výhodou je aj to, že vy sami sa naučíte niečo nové.
2. S vašimi deťmi by ste si mali jasne stanoviť pravidlá pri používaní internetu. To znamená, koľko času budú na internete denne tráviť a aké stránky si budú prezerať.

monitor

3. Je nevyhnutné, aby ste neustále upozorňovali deti na to, komu zverujú svoje informácie. Vysvetlite im, aké informácie by o sebe za žiadnych okolností prezrádzať nemali. Deti sú predsa len naivné a oklamať ich môže kdekto. Snažte sa tomu zamedziť a nedajte internetovým podvodníkom žiadnu šancu. Hoci je to beh na dlhé trate. Vaša snaha sa vám určite vyplatí.

4. V prípade, že sa vaše dieťa má stretnúť s online priateľom v skutočnom svete, tak ho upozornite na to, že na toto stretnutie pôjdete spolu s vašim dieťaťom. Iba to môže byt zárukou tej najvyššej bezpečnosti. Najprv si však zistite, s kým sa vaše dieťa chce stretnúť a či je vôbec takéto stretnutie nutné.
5. Naučte vaše deti kritickému mysleniu. Nech neveria každej informácii a overia si ju z viacerých zdrojov. Vďaka tomu nebudú tak ľahko ovplyvniteľné.
6. Vysvetlite deťom problematiku reklám a nech sa ich učia rozoznať. Tento bod je úzko prepojený s predchádzajúcim bodom.

aplikace

7. Internet má s televíziou spoločnú vlastnosť, a to, že jeho obsah nie je vhodný pre maloletých. Nezabúdajte na to. Avšak, internet je ešte o čosi nebezpečnejší.
8. Majte svoje deti pod neustálym drobnohľadom a majte prehľad o tom, ako internet používajú. Nech pred vami nemajú nijaké tajnosti.
9. Vysvetlite deťom, že na internete je vyššia koncentrácia negatívnych aspektov než tých pozitívnych. A vašou povinnosťou je tento krutý fakt deťom ozrejmiť, nech nepadnú do pasce.
10. Začnite vaše ratolesti zasväcovať do dodržiavania tej správnej etikety. 

1. S deťmi surfujte na internete spoločne. Držte sa tohto pravidla, pretože vďaka tomu zistíte, aké stránky navštevujú. Ďalšou výhodou je aj to, že vy sami sa naučíte niečo nové. 2. S vašimi deťmi by ste si mali jasne stanoviť pravidlá pri používaní internetu. To znamená, koľko času budú na internete denne tráviť a aké stránky si budú…