Ako hovoriť so svojimi deťmi o peniazoch

Ako hovoriť so svojimi deťmi o peniazoch

V poslednom čase sa uskutočnilo niekoľko finančných prieskumov, ktoré ukazujú, že približne 50% rodičov sa vyhýba diskusiám o ekonómii alebo financiách so svojimi deťmi, pretože sa domnievajú, že to je nedôležité alebo príliš komplikované alebo sa boja, že to ich dieťa ešte nepochopí. Avšak hovoriť so svojimi deťmi o peniazoch by nemalo byť ťažké.

finančnictví

Začnite v útlom veku
Začnite vzdelávať svoje deti o finančných otázkach už od útleho veku. Pomocou každodenných príkladov a situácií sa vaše dieťa lepšie naučí ekonomiku na úrovni, ktorú ľahko pochopí. Časom mu tak budete môcť vysvetliť zložitejšie veci, ako je úspora peňazí, príjmy alebo kúpa domu. Skorý začiatok je jednou z najdôležitejších vecí, pokiaľ ide o pomoc, aby vaše dieťa pochopilo financie, pretože to položí základy toho, ako budú v budúcnosti zaobchádzať s peniazmi.

Učte svoje deti, aby si stanovili ciele a dlhodobé plány úspor
Všetci vieme, že deti vždy chcú nové veci, či už ide o nový pár tenisiek, najnovšiu videohru alebo iný nový cool gadget. Takže, prečo neučiť svoje dieťa, ako ušetriť vlastné peniaze, aby si kúpili niečo, čo chcú? To nie je len praktické, ale tiež to dáva vášmu dieťaťu pochopenie nákladov a správneho spravovania peňazí.

Vysvetlite svojmu dieťaťu, čo je úver
Deti si nemusia uvedomiť, že vaša rodina má finančné záväzky, ako napríklad pôžičku alebo hypotéku. Dajte deťom vedieť, aké povinnosti máte a ako „pracujú“. Ak chcete, aby sa vaše dieťa dozvedelo, čo je pôžička, nechajte ich aby si od vás vzali určitú sumu peňazí a ukážte im, ako sa peniaze vrátia. U starších detí môžete zahrnúť aj úrokové sadzby, aby vám poskytli trochu viac.

škola

Použite hry s finančnými témami
Použitie hry alebo aktivity s cieľom vysvetliť všetky detaily o financiách je užitočným nástrojom pre rodičov, ktorí sa neodvážia hovoriť so svojimi deťmi o peniazoch. Vyskúšajte si hry ako Monopoly alebo peňažné aplikácie, ktoré vám pomôžu vzdelávať svoje dieťa o ekonomike.

V poslednom čase sa uskutočnilo niekoľko finančných prieskumov, ktoré ukazujú, že približne 50% rodičov sa vyhýba diskusiám o ekonómii alebo financiách so svojimi deťmi, pretože sa domnievajú, že to je nedôležité alebo príliš komplikované alebo sa boja, že to ich dieťa ešte nepochopí. Avšak hovoriť so svojimi deťmi o peniazoch by nemalo byť ťažké. Začnite…