Ako sa cítiť sám so sebou dobre

Ako sa cítiť sám so sebou dobre

Byť zdravý je v dnešnej dobe veľkou vzácnosťou. Aby tomu tak bolo je potreba zmeniť váš životný štýl tak, aby ste boli so sebou spokojní. Niektoré zaužívané zvyky sa v živote menia veľmi ťažko, ale malými krôčikmi sa viete postupne dostať na vrchol vašej spokojnosti, nemusíte predsa lámať rekordy ani stráviť polovicu života v posilňovni aby ste sa cítili plný života.

krajina

·         Čerstvý vzduch je základ
Všetko sa robí lepšie na čerstvom vzduchu, no pokiaľ pracujte napríklad v kancelárii, otvorte si okno a uvidíte ako jednoduchšie to zrazu pôjde!
 
·         Nie je voda ako voda
Ak patríte medzi ľudí ktorí radi pijú sladené nápoje, skúste ich vymeniť za čistú vodu. Sladené nápoje zvyšujú pocit smädu, kazia zúbky a sú všeobecne nezdravé.

zelenina
 
·         Pohyb ako dar
Neberte ho ako prekážku, ale naučte sa z neho tešiť! Pohyb je nie len základom zdravého životného štýlu, je prospešný aj pre psychické zdravie. Nemusíte chodiť denno-denne do posilňovne, stačí sa ísť prejsť s vaším psíkom alebo občas nechať kľúče od auta doma a ísť do obchodu bicyklom.
 
·         Hop sem, hop tam
Povedali by ste, že trampolína patrí medzi najefektívnejšie kardio cvičenia? Trampolína predstavuje dokonalú kombináciu cvičenia a zábavy. Už hodina skákania na trampolíne spaľuje okolo 1000 kalórií, znižuje stres a kvôli mäkkému podkladu nezaťažuje kĺby ako napríklad behanie. Perfektne posilňuje celé telo.
 
·         Pravidelné stravovanie
Treba nájsť vo všetkom zlatú strednú cestu a to patrí, samozrejme, aj o stravovaní. Jedzte viac krát za deň v menších množstvách aby ste správne naštartovali váš organizmus. Ak chcete navyše zhodiť pár kíl, odporúča sa jesť viac ovocia doobeda a poobede zasa viac zeleniny.

máta
 
·         Zastavte na chvíľu
V dnešnej dobe sa žije uponáhľaný život plný stresu a práce, kedy ste si naposledy len tak sadli do trávy a úprimne sa tešili len kvôli tomu, že dýchate?
 
·         Veci vs. zážitky
Skúste si namiesto nových šiat dopriať krátky výlet s niekým, koho máte radi, veci sú pominuteľné vzťahy sú to, čo je v živote skutočne dôležité.

Byť zdravý je v dnešnej dobe veľkou vzácnosťou. Aby tomu tak bolo je potreba zmeniť váš životný štýl tak, aby ste boli so sebou spokojní. Niektoré zaužívané zvyky sa v živote menia veľmi ťažko, ale malými krôčikmi sa viete postupne dostať na vrchol vašej spokojnosti, nemusíte predsa lámať rekordy ani stráviť polovicu života v posilňovni…