Record Store Day- hudba nás spája

Record Store Day- hudba nás spája

Či už sa radíte k ľudom, ktorí milujú hudbu trendového, či akéhokoľvek žánru a je vašim príjemným sprievodcom takmer každý deň, alebo ste zberateľom raritných, cenných, či klasických hudobných albumov, všetkých vás spojí zaujímavé kultúrne podujatie s názvom Record Store Day. Takéto kultúrne podujatie spojí a zároveň poteší každého ctiteľa hudby z akéhokoľvek obdobia a akéhokoľvek žánru, pravdepodobne natrafíte okrem známych pojmov i na štýly, umelcov, či albumy, ktoré vás určitým spôsobom zaujali alebo možno ešte len zaujmú.

gramofon

V skratke, pokiaľ občas radi utratíte nejaké peniaze z výplaty na hudobný nosič a táto aktivita vo vás vyvoláva pocity šťastia, kultúrne podujatie Record Store Day vás musí jednoznačne zaujať. Od zberateľa najratitnejších alebo najstarších nahrávok, až po tínedžera obľúbujúceho aktuálne trendové štýly, každý pravdepodobne nájde to svoje. Podobne ako na festivale, i na tomto podujatí možno stretnete pár zaujímavých ľudí, s ktorými vás spája rovnaká vášeň. A ktovie, možno sa metalista skamaráti s hip-hoperom, predsa sme všetci len ľudia (:

album
.
Kultúrne podujatie Record Store Day je tu s nami rovných 10 rokov a ide o sympatické spojenie nezávislých hudobných vydavateľstiev s jediným zámerom- ponúknuť všetok tovar týkajúci sa rôznorodých hudobných nosičov verejnosti. Každý rok ( koncom apríla) nastane toto zaujímavé obdobie, kedy do celosvetového predaja pribudnú re-edície známych albumov alebo zberateľských kúskov so špeciálnou úpravou a to všetko kvôli tomuto podujatiu, ktoré má spojiť všetkých zberateľov a milovníkov akejkoľvek hudby. V kalendári síce taký pojem nenájdeme, ale bez akéhokoľvek prifarbenia ho môžem s kľudom nazvať ako taký neoficiálny deň hudby. Okrem zblíženia fanúšikov s fanúšikmi vznikne silnejšia väzba i z pohľadu fanúšik-umelec-vydavateľstvo. 

Či už sa radíte k ľudom, ktorí milujú hudbu trendového, či akéhokoľvek žánru a je vašim príjemným sprievodcom takmer každý deň, alebo ste zberateľom raritných, cenných, či klasických hudobných albumov, všetkých vás spojí zaujímavé kultúrne podujatie s názvom Record Store Day. Takéto kultúrne podujatie spojí a zároveň poteší každého ctiteľa hudby z akéhokoľvek obdobia a…