Bezpečie, komfort a štýl. To všetko by mala spĺňať súčasná prilba na motorku

Bezpečie, komfort a štýl. To všetko by mala spĺňať súčasná prilba na motorku

Všetkých motorkárov, či už príležitostných, vášnivých, začínajúcich alebo profesionálov, tých na skútri, alebo športovej motorke či chopperi,… všetkých spája zodpovednosť na cestách nielen voči ostatným motorkárom a účastníkom cestnej premávky, ale aj voči sebe a svojmu zdraviu, respektíve aj životu. Z pohľadu ochrany vlastného zdravia na cestách je tak najdôležitejším doplnkom práve spoľahlivá a kvalitná prilba.

harley

Okrem nej samozrejme aj pozornosť a znalosť cestných zákonov. Nikto z nás však nie je neomylný a nik dopredu nevie, čo sa stane napríklad zajtra. Ľudia robia chyby, a preto je rozumné byť voči možným (našim alebo cudzím) chybám v rámci možností maximálne odolný už vopred. A práve túto stránku predstavuje výbava z odolného overalu, ale predovšetkým komfortnej prilby, ktorej vlastnosti by mali byť totožné s naším štýlom jazdy, respektíve prispôbené našej motorke, trase, rýchlosti, apod.

Výber prilby musíme prispôsobiť pravidelnému štýlu jazdy
Každý typ motorky je vhodnejší na inú trasu, respektíve odlišný spôsob jazdy, k čomu by sme následne mali prispôsobiť aj výber tej správnej prilby. Asi by teda nebolo praktické, ak by sme vo vyššej rýchlosti a po diaľnici jazdili s otvorenou prilbou, nakoľko by nám do tváre vrážal vietor, otravoval nás silný hluk motora, atď,… a zasa pokiaľ jazdíme na slabšej mašine ako skúter, kedy si navyše dávame časté zastávky (do obchodu, na zmrzlinu, do kina,…) integrálna prilba, ktorá pokrýva celú tvár by bola asi trochu nepraktická a možno i zbytočne drahšia záležitosť. No zasa v prípade cestnej motorky a dlhšej trasy pri vyššej rýchlosti by mala byť „integrálka“ samozrejmosťou, poprípade o niečo praktickejšia vyklápacia prilba.

jízda

Nielen komforné vlastnosti, ale aj dizajn
Prispôsobiť vlastnosti praktickej a bezpečnej jazde je prvoradé, ale nič nám nebráni v tom, aby sme sa zamerali aj na pôsobivý dizajn a tak, ako v prípade civilného oblečenia si určili náš štýl, respektíve imidž.

Všetkých motorkárov, či už príležitostných, vášnivých, začínajúcich alebo profesionálov, tých na skútri, alebo športovej motorke či chopperi,… všetkých spája zodpovednosť na cestách nielen voči ostatným motorkárom a účastníkom cestnej premávky, ale aj voči sebe a svojmu zdraviu, respektíve aj životu. Z pohľadu ochrany vlastného zdravia na cestách je tak najdôležitejším doplnkom práve spoľahlivá a kvalitná…