Čierna hora – krajina na Balkáne, ktorú musíte vidieť

Čierna hora – krajina na Balkáne, ktorú musíte vidieť


1. Tyrkysová voda
Na svete je veľmi málo miest, ktoré sa môžu pochváliť mramorovo-modrým morom, jazerami a horami. Neexistujú žiadne nedostatky čiernohorských ostrovov a ostrovčekov. Jedným z najlepších spôsobov na objavenie pobrežnej strany Čiernej Hory je loď, a to je dôvod, prečo je tu plachtenie obľúbenou zábavou pre letných rekreantov a miestnych obyvateľov. Krištáľovo čisté more krajiny, veľké prístavy a vhodné klimatické podmienky umožňujú množstvo plavebných zážitkov po jednom z najkrajších európskych pobreží. Držte oči na stopkách, a môžete uzrieť rodinku delfínov. Akékoľvek cesty, pre ktoré sa rozhodnete, budú určite zahŕňať krásne, slnkom pobozkané pláže, skryté zátoky, a kuriózne pobrežné mestá plné bohatej histórie.

černá hora

2. Čiernohorská kuchyňa
Rozmanité regióny a cudzie vplyvy po stáročia zanechali svoju stopu na černohorskú kuchyňu. Na výber máte množstvo tradičných jedál, ktorý spravidla tvorí pestrý výber čerstvých morských plodov a výdatných mäsových jedál. Čaká vás bohatá ponuka grilovaných rýb, zemiakov, mušlí, krevetového rizota, domácich cestovín až po korenený chobotnicový šalát. Zvyčajne sú miestne jedlá sprevádzané pohárom hroznového brandy.

3. História
Čierna Hora je domovom niektorých fascinujúcich historických pamiatok, ktoré sa datujú od 12. do 17. storočia. Môžete si užiť malebný výhľad na Kotor, starobylé staré mesto nachádzajúce sa v blízkosti prístavu a obklopené horami. Hoci prechádzka na vrchol pevností Kotor je mierne náročná – s viac ako 1200 krokmi, samotný zážitok naozaj stojí za to. Môžete vidieť dláždené ulice a citadely, rovnako ako jeho očarujúce staré múry. Pre športové typy sa odporúča výlet do národného parku Lovćen. Nachádza sa medzi zátokami Boka a Kotor a krásnou budvanskou riviérou.

ostrov

4. Kultúra
Poézia, divadlo, hudba a tanec zohrávajú v čiernohorskej kultúre veľkú úlohu, pričom každoročne sa tu konajú obľúbené festivaly. Mesto Budva je známe svojimi stredovekými opevnenými mestami a rôznorodým nočným životom. Toto miesto je tiež domov pre Sea Dance, čo je trojdňový hudobný festival umiestnený na jednej z najdlhších pláží v Čiernej Hore.

1. Tyrkysová voda Na svete je veľmi málo miest, ktoré sa môžu pochváliť mramorovo-modrým morom, jazerami a horami. Neexistujú žiadne nedostatky čiernohorských ostrovov a ostrovčekov. Jedným z najlepších spôsobov na objavenie pobrežnej strany Čiernej Hory je loď, a to je dôvod, prečo je tu plachtenie obľúbenou zábavou pre letných rekreantov a miestnych obyvateľov. Krištáľovo čisté more…