Tridsiatka je vek, kedy by sme náš život mali rozbehnúť na maximum

Tridsiatka je vek, kedy by sme náš život mali rozbehnúť na maximum

Niekde som sa pred pár rokmi dočítal, že bežný človek je najproduktívnejší, respektíve na vrchole svojich síl v období, keď má 36 rokov. Pochopiteľne, nemôžeme sa spoliehať len na toto číslo, len na jeden úspešný rok, ale ide o to, že v období okolo 36 rokov má každý z nás tendenciu byť vo svojich cieľoch najúspešnejší. Takisto zrejme musíme rátať s tým, že na toto plodné obdobie by sme mali byť nachystení už vopred, čiže určitý základ a jasnejší smer nášho života by sme mali mať viditeľný už v dobe, kedy oslávime okrúhlu tridsiatku. Práve vtedy pre nás začne odbodie, kedy by sme už mali náš život chytiť za pačesy a v určitých smeroch sa nájsť, nevraviac o finančnej istote.

oblek

Túto finančnú istotu by nám mala zaistiť práca, ktorá nás bude napĺňať
Po skončení strednej alebo vysokej školy sa v kariérnom zaradení pravdepodobne ešte len hľadáme, skúšame, rozmýšľame,… privyrobíme si nejaké peniaze, ale zrejme chytíme i zlé skúsenosti,…každopádne obdobie do tridsiatky je fáza, v ktorej sa pravdepodobne hľadáme, no v tridsiatke a vyššie by sme už mohli usúdiť, akým kariérnym smerom vlastne chceme ísť a postupovať.

Takisto nastane čas, aby sme si vytvorili skutočné priority blízke našej osobnosti
Aj v tomto smere by sme už mali mať fázu hľadania ukončenú a stavať na tom, na čom nám naozaj záleží. Večierky, zábava, sloboda, peniaze, biznis, rodina, …?
V dnešnej dobe nie je nič isté a v produktívnom veku života možno zvládneme mať aj vedľajší príjem (istota)

Vedľajší príjem môže predstavovať snahu rozbehnúť vlastný (aj menší) biznis popri práci, alebo skrátka skúsiť zarábať na tom, čo nás úprimne baví (napríklad tvorbou).

úspěch

Nájdime si vlastný štýl
V období puberty sme kopírovali štýl niekoho iného (hip-hop, techno, punk,…) ale v období po tridsiatke by sme si mali vytvoriť štýl, ktorý bude skutočne náš a blízky našej osobnosti, respektíve charakteristický pre naše vystupovanie na verejnosti a našu vlastnú cestu.

Niekde som sa pred pár rokmi dočítal, že bežný človek je najproduktívnejší, respektíve na vrchole svojich síl v období, keď má 36 rokov. Pochopiteľne, nemôžeme sa spoliehať len na toto číslo, len na jeden úspešný rok, ale ide o to, že v období okolo 36 rokov má každý z nás tendenciu byť vo svojich cieľoch…