Dieťa v znamení Váhy

Dieťa v znamení Váhy

Veľmi dôležitý je pre nich domov, láska a harmónia. To, čo najviac vyžaduje od rodičov, je ich opora. Nerobí rozdiely medzi mamou a otcom, oboch totiž miluje rovnako veľmi a bezpodmienečne. Tak isto ľúbi aj svojich súrodencov a zvyšných príbuzných. Je kamarátske a rýchlo sa spriatelí, no rodičia by mali veľmi dávať pozor, s kým, pretože Váhy sú ľahko ovplyvniteľné. Časom by sa mohlo stať, že by zapadlo do zlej partie len vďaka tomu, že si každého pripustí ľahko a blízku k telu.
Dieťa Váhy potrebuje mať vštepené dobré spôsoby, ktoré mu zotrvajú i v dospelosti. Ak by ste si mysleli, že sa rozhoduje vo veciach rýchlo, mýlite sa. Potrebuje dostatok času a priestoru na to, aby si veci premyslelo a dobre sa rozhodlo. Nemá rado, ak je naňho príliš vyvíjaný nátlak a rovnako naňho nevplýva dobre nestály režim a zmena prostredia. Váhy skrátka vždy potrebujú okolo seba cítiť pocit istoty a bezpečia. Je dobré, ak sa k nemu budete stavať férovo, pretože to ocení. omalovánky.jpg
V domácnosti rado pomôže s udržovaním čistoty. Keď vidí neporiadok okolo seba, dokáže ho to vyviesť z jeho rovnováhy. Možno uňho zaregistruje i to, že sa ochotne podujem na to, aby vám pomohlo. Od narodenia bude mať vrodený cit pre umenie a určite vás neprekvapí, ak bude časom inklinovať k výtvarnému umeniu, kde rozvinie svoj potenciál. Navyše sa môže stať, že bude naklonený hudbe, tak mu v tom nebráňte.

kreslení.jpg

Zvedavosť, objektívne myslenie, rétorický talent, diplomatické vyjadrovanie a uhladený zdvorilý výzor z neho robí vynikajúceho žiaka. Pamätá si s pozoruhodnou presnosťou detaily toho, čo ho zaujíma a využije to. Neustále nové poznatky vyvolávajú nové otázky a tými môže učiteľa dostávať do úzkych. Je podstatné, aby ste ho ocenili za jeho dobré výsledky a vždy ho motivovali k novým výkonom. Váhy skrátka potrebujú cítiť, že ich niekto za ich výkon úprimne ocení.

Veľmi dôležitý je pre nich domov, láska a harmónia. To, čo najviac vyžaduje od rodičov, je ich opora. Nerobí rozdiely medzi mamou a otcom, oboch totiž miluje rovnako veľmi a bezpodmienečne. Tak isto ľúbi aj svojich súrodencov a zvyšných príbuzných. Je kamarátske a rýchlo sa spriatelí, no rodičia by mali veľmi dávať pozor, s kým, pretože Váhy sú ľahko ovplyvniteľné. Časom…