Komfortné, hygienické a priestranné pracovisko vďaka sklu

Komfortné, hygienické a priestranné pracovisko vďaka sklu

Nie je to len trend, ale takisto riešenie komfortného pracoviska. Vravíme o tkzv „open space“ či po slovensky otvorených priestoroch. Vyznačujú sa istým minimalizmom a hlavne veľkým priestorom. Takisto však priepustnosťou svetla a optickým zväčšením, pod ktorých efekt sa účinne podpisujú sklenené dvere alebo steny zo skla.

Takto vyriešené priestory predstavujú zdravotné a praktické výhody. Vravíme o spoľahlivej izolácii baktérií, ale tiež zvukov a tepla, zároveň o funkčnom riešení, ako zostať v kontakte s kolegami. Zároveň však každý z nich má svoje súkromie a oddelenú pracovnú miestnosť.

kancelársky priestor

So sklenenými prvkami spája priehľadnosť a viditeľnosť. To umožňuje lepšiu komunikáciu a prehľad, na druhej strane to však môže symbolizovať nedostatok súkromia. Existuje preto kompromis, akým sú pieskované alebo gravírované sklá, respektíve tiež možnosť použiť grafické fólie. Či už teda vravíme o sklenených dverách alebo sklách, dajú sa vyrobiť na mieru. Z hľadiska potlače môže ísť napríklad o vaše firemné logo.

A pokiaľ chcete zároveň efektívne šetriť miestom, ideálne je v prípade dverí zvoliť posuvný spôsob otvárania. Je to modernejšia, ale aj praktickejšia voľba vhodná do novodobých kancelárií, resp. do moderných priestorov, v ktorých chcete dosiahnuť priestrannosť.

žena pri počítači

Náročnosť a forma údržby

Nielen z estetických, ale tiež hygienických dôvodov však musíme myslieť takisto na údržby týchto sklenených dverí či stien. A tá je našťastie jednoduchá. Vravíme hlavne o ich utieraní, čo je vlastne klasický spôsob, ako dodržiavať hygienu a estetiku v akomkoľvek interiéri. Namočená handrička plus saponát, nič viac v tom nie je. Krásne preleštené sklá sa zbavia baktérií a budú zývať nezameniteľnou eleganciou.

Bezpečnosť je na prvom mieste

Z tohto dôvodu sa používajú špeciálne tvrdené sklá, ktoré sa vyznačujú svojou vysokou odolnosťou. Sú určené pre umiestnenie do priestorov, kde budú prichádzať do neustáleho kontaktu s ľuďmi.

Nie je to len trend, ale takisto riešenie komfortného pracoviska. Vravíme o tkzv „open space“ či po slovensky otvorených priestoroch. Vyznačujú sa istým minimalizmom a hlavne veľkým priestorom. Takisto však priepustnosťou svetla a optickým zväčšením, pod ktorých efekt sa účinne podpisujú sklenené dvere alebo steny zo skla. Takto vyriešené priestory predstavujú zdravotné a praktické výhody.…