Malý sprievodca turistickými kartami európskych metropol

Malý sprievodca turistickými kartami európskych metropol

Londýn
Či sa už chystáte na jednorázový výlet alebo ste častejším návštevníkom Londýna, zadovážte si turistickú cestovnú kartu Oyster card a budete mať všetko jednoduchšie. Dá sa zakúpiť online, v informačných centrách, na staniciach alebo špecializovaných obchodoch.
Tieto dobíjateľné elektronické karty vám podstatne zjednodušia cestovanie londýnskou dopravou.

berlín

Chcete sa plaviť po Temži, vidieť Big Ben zvnútra alebo sa povoziť na vyhliadkovom londýnskom Oku? Na všetky tieto atrakcie dostanete výhodnú zľavu s kartouLondon Pass. Funguje vo forme karty aj jednoduchej aplikácie do mobilu.

Praha
Praha posunula komfort pre turistov ešte o level vyššie. S turistickou kartou Prague card máte bezplatnú prepravu nielen v metre či autobuse ale aj lanovkou na Petřín alebo prievozmi cez Vltavu.
Samozrejmosťou sú bezplatné vstupy do 50. objektov vrátane Pražského hradu, Židovského múzea a ďalších 30 ďalších pamiatok.
Spolu s kartou dostanete aj informačného sprievodcu v 7. jazykoch.

město

Berlín
Pri návšteve Berlína ušetríte čas aj peniaze s Berlin Welcome Card

Budapešť
Budapeštianska City Card má viacero variácií. Tá základná vám zabezpečí bezplatné cestovanie mestskou dopravou a vstup do najvýznamnejších múzeí plus zľavy na vstupenky na rôzne kultúrne podujatia a do reštaurácií a 10-50% zľavy na výletné plavby loďou po Dunaji.
Táto karta platí 24h až 5 dní.
Jej „luxusnejšia“ verzia vám zabezpečí 3 noci v trojhviezdičkovom hoteli s raňajkami, dopravu na letisko Ferenca Liszta a späť, kompletné výhody City Card a večernú plavbu so živou hudbou.

krakov

Krakov
Hlavné mesto Poľska má dva typy kariet: Krakow Tourist Card a Museum & Attraction Pass. Ich platnosť je 2 až 3 dni. S kartami získate možnosť bezplatného cestovania v rámci mesta, vstup do viac než 40. múzeí a rôznych atrakcií, zľavy v reštauráciách, požičovniach áut, kinách, dopravu na letisko a výlet do unikátnej soľnej bane Wieliczka.

Londýn Či sa už chystáte na jednorázový výlet alebo ste častejším návštevníkom Londýna, zadovážte si turistickú cestovnú kartu Oyster card a budete mať všetko jednoduchšie. Dá sa zakúpiť online, v informačných centrách, na staniciach alebo špecializovaných obchodoch. Tieto dobíjateľné elektronické karty vám podstatne zjednodušia cestovanie londýnskou dopravou. Chcete sa plaviť po Temži, vidieť…