Na čo sa zamerať pri kúpe ojazdeného auta?

Na čo sa zamerať pri kúpe ojazdeného auta?

Týždne zvažovania účelu, komfortu a určite aj dizajnu sú dôležité, chcete si predsa vybrať dobre a byť so svojou kúpou spokojní nakoľko neide o maličkosť. Ojazdené používané auto nie je nové, preto musíte dobre zvážiť všetky stránky, aby ste nakoniec neboli sklamaní už po pár dňoch jeho používania. Je lepšie si ho preveriť zo všetkých možných strán a všetkými dostupnými možnosťami, aby ste nakoniec nezaplatili za niečo čo je v poriadku len na oko.

jazda autom

Ak už máte jasno v tom, aký účel by malo Vaše nové auto spĺňať – máte vybranú veľkosť auta, viete akú chcete výbavu a aký výkon od neho očakávate a našli ste si aj vhodné autíčko, ktoré ladí s Vašimi predstavami, môžete si ho začať preverovať. Cez internet si v súčasnosti viete preveriť mnoho vecí, ktoré Vám následne ušetria čas a to platí aj v tomto prípade. Pomocou VIN čísla, ktoré Vám seriózny predajca na požiadanie poskytne si viete overiť jeho technický a emisný stav. To je prvý krok, ktorým veľakrát predídete sklamaniu. Ak sa už chystáte na obhliadku, najideálnejšia situácia je ísť tam s odborníkom, ktorý dokáže zbadať a odhaliť mnoho skrytých vád už na prvý pohľad a ktoré by ste si sami nevšimli. Nedajte sa oklamať bezchybných dizajnom zvonku, prekryť aj väčšie poškodenia už v dnešnej dobe nie je žiadny problém a ukryť koróziu či škrabance pod nový lak je jednoduché.

palubná doska

No najviac sa pri kúpe ojazdeného auta desíme stočených kilometrov, ktoré nám aj z poriadne starého auta vyčarujú málo používané. V súčasnosti už pri odhalení hrozia takýmto špekulantom mastné pokuty, no kilometre sa stáčajú veselo aj naďalej a Vy v tomto musíte byť obozretní. Počítadlo najazdených kilometrov nie je našťastie jediná možnosť, kde si ich overiť. Skutočné informácie sú automaticky ukladané aj v ECU moduloch alebo v ABS, kde Vám ich reálne hodnoty overí každý autoservis.

Nezabudnite si obzrieť aj interiér a to do skutočne posledného detailu, a dôležité je venovať čas a pozornosť aj skúšobnej jazde. Auto môže vykazovať rôzne nedostatky, ktoré sú viditeľné a citeľné až pri reálnej jazde. Pri kúpe ojazdeného auta je teda lepšie stokrát si ho preveriť zo všetkých možných strán, aby ste peniaze nevyhodili len tak do vzduchu na kúpu nehodnotnej veci.

Týždne zvažovania účelu, komfortu a určite aj dizajnu sú dôležité, chcete si predsa vybrať dobre a byť so svojou kúpou spokojní nakoľko neide o maličkosť. Ojazdené používané auto nie je nové, preto musíte dobre zvážiť všetky stránky, aby ste nakoniec neboli sklamaní už po pár dňoch jeho používania. Je lepšie si ho preveriť zo všetkých možných strán a všetkými…