Naučte sa reč farieb

Naučte sa reč farieb

Navyše farby sú súčasťou každej bežnej rutinnej situácie, sú neoddeliteľnou súčasťou každého nášho dňa, preto ich vnímame len podvedome a aj práve preto si ich pôsobenie neuvedomujeme. Toto pôsobenie to však je aj oveľa silnejšie ako si vôbec dokážete predstaviť.

listí

Každá farba v nás uvoľňuje aj keď iba podvedome istý pocit. Keď sa pozriete napríklad na žltú, doslova vás pohltí a naplní radosťou a chuťou do života. Modra mňa zasa s buduje pokoj a podpore duševnú činnosť, ako opozitum modrej farby sa stavia červená, ktorej hlavnou podstatou je agresia nadradenosť vášeň ale tiež víťazstvo. Modra, nežná farba znamená ženský princíp a naopak červená, agresívnejšia predstavuje mužský princíp.

Tak ako farby podvedome ovplyvňujú naše emočné stavy, dokážu zabrániť tým nežiadúcim ale aj ich vyvolať. Naopak však dokážu aj utlmiť zlý stav a dokonca až ho úplne eliminovať a vyvolať radosť a pokoj. Pokiaľ porozumieme farbám a ich podvedomej moci, dokážeme nimi tým Zámerne manipulovať a využívať tým ich podstatu. S farbami sa stretávame každý deň, problém však je že nie vždy si ich význam dostatočne obedom.

bublina

Denne prejdete okolo tisícov výkladov s rôznymi nápismi, kaviarňami, reštauráciami a všetci sa snažia o to isté – prilákať vašu pozornosť dať mám pocit že práve oni sú to čo chcete. Oveľa ľahšie si zapamätáte výrazné farby ktoré nás s počujú príjemné pocity, ako ty agresívne ktoré nás naopak od seba odháňajú. Ak sa teda chcete v istých miestnostiach cíti lepšie, mali by ste steny namaľovať farbami ktoré vzbudzujú príjemné pocity – to sú väčšinou jemné farby alebo ich odtiene.
Pokiaľ chcete zámerne vyvolať z miestnosti lepší pocit, mali by ste sa teda viacej sústrediť na výber tých správnych farieb, a pri najbližšej prechádzke mestom si skúste všímať výklady a názvy podnikov a sami uvidíte, aké pocity vo vás farby vzbudzujú.

Navyše farby sú súčasťou každej bežnej rutinnej situácie, sú neoddeliteľnou súčasťou každého nášho dňa, preto ich vnímame len podvedome a aj práve preto si ich pôsobenie neuvedomujeme. Toto pôsobenie to však je aj oveľa silnejšie ako si vôbec dokážete predstaviť. Každá farba v nás uvoľňuje aj keď iba podvedome istý pocit. Keď sa pozriete…