Modernosť vo vzťahu aj v domove

Modernosť vo vzťahu aj v domove

Tak ako všade aj tu platí- všetko s mierou. Všetko zaiste závisí aj od veku a od množstva praktických aj životných skúsenosti.

textura

  • Všetci sa vo vlastnom byte chceme v prvom rade cítiť dobre. Má byť náš. Nie kópia katalógového listu.Papier znesie naozaj veľa. Nemôžeme jednoducho kopírovať ponúkané stránky časopisov, ktorých cieľom je podporiť predaj tej firmy, ktorá si predsa za článok zaplatila zaiste nie málo peňazí.

Nekopírujme, nechajme sa iba inšpirovať. Veď nikto presne nevie čo my potrebujeme. Nevie, koľko osôb a v akom veku sa v byte pohybuje.
Nádherne vyzerajúci nábytok plný lesku, skla môže síce na nás pôsobiť luxusne ba až žiaduco, ale ak máme malé deti, tak sa s touto myšlienkou ani len nepohrávajme. Viete si predstaviť tie odtlačky rozkošných detských ručičiek na nábytku ? Viete si predstaviť tie ostré hrany skla ?K Viete si predstaviť, že vaše dieťatko v behu na nich narazí ?

  • Modernosť áno- nie však za každú cenu!

Modernosť iba v súlade s bezpečnosťou a s nízkou udržiavacou potrebou môže byť rozumným riešením pre rodiny s deťmi-

Rovnaké to je aj s farbami. Snažia sa nás presvedčiť, že tento rok je v móde silne fialová, alebo oranžová. Verte mi, veľmi sýte farby nás skoro unavia a nebudú sa nám páčiť, Ak sme tak natreli stenu- to sa dá premaľovať. Ak však máte takú kuchynskú linku- to tak ľahko “nepredýchate“.

Čo je modernosť vo vzťahu ?

  • Chceme hádam nazvať modernosťou to, že sa rodia najprv deti a až tak prichádza svadba
  • Chceme nazvať modernosťou spolužitie bez papiera- iba tak, akože na skúšku
  • Chceme nazvať modernosťou, ak prešedivelý pán opustí manželku a odbehne ku frajerke, ktorá je mladšia ako jeho dcéra
  • Chceme nazvať modernosťou splodenie dieťaťa starcom?

architektura

Kde je hranica medzi tzv. modernosťou a nemorálnosťou?
Patrí vôbec do vzťahu modernosť ? Čo tak úcta h tradíciám a hodnotám stovkami rokov overeným ?

Tak ako všade aj tu platí- všetko s mierou. Všetko zaiste závisí aj od veku a od množstva praktických aj životných skúsenosti. Všetci sa vo vlastnom byte chceme v prvom rade cítiť dobre. Má byť náš. Nie kópia katalógového listu.Papier znesie naozaj veľa. Nemôžeme jednoducho kopírovať ponúkané stránky časopisov, ktorých cieľom je podporiť predaj tej…