Spomaľte prejavy starnutia

Spomaľte prejavy starnutia

Starnutie je v podstate opotrebovanie organizmu. Telo už nedokáže v tak značnej miere produkovať látky potrebné na regeneráciu, orgánov. Nemá dostatok energie a potrebných živín na to aby sa udržalo fit. Genialita ľudského tela spočíva v tom, že látky, ktoré vyprodukuje aj v staršom veku presúva do životne dôležitých orgánov. Vďaka tomu ešte pár rokov fungujeme celkom v pohode.

staroba

Prvé vrásky.
Predísť opotrebovaniu organizmu sa nedá. Vhodnou životosprávou ale môžeme tento proces výrazne spomaliť. Správna a zdravá životospráva k tomu rozhodne prispejú. Prvé viditeľné prejavy, že naše telo starne tak ako má sú vrásky. Prvý poslovia starnutia sa objavia na pleti v okolí očí. Práve tu je pokožka najcitlivejšia a najtenšia. Vznikajú z dôvodu nedostatočnej hydratácie, čo má za následok rozpad kolagénu. Pleť je menej pružná, elastická a stráca na svojej vitalite. Už od ccca 25 – teho veku života telo produkuje menej a menej kys. hyalurónovej a aj kolagénu. Nakoľko je táto zložka aj v kĺboch a očnom sklovci organizmus ju presúva práve tam. Udržanie dobrého zraku a pohybu má jednoducho prednosť pred udržaním mladej pokožky.
Kozmetické produkty s obsahom hyalurónu, alebo krémy s obsahom kolagénu vám s týmto malým problémom môžu pomôcť.

koleno

Boľavé kĺby.
Ďalší problém, s ktorým sa po pár rokoch od vzniku prvých vrások stretnete je bolesť kĺbov. Celý život namáhané kolená, alebo bedrové kĺby sa začnú ozývať. Horšie sa nám chodí, máme problém so vstávaním. Kĺbová chrupavka začína pomaly degenerovať. Kolagén – hlavná zložka chrupaviek, šliach a väzív sa v tele vyrába v menšom a menšom množstve.
Doplniť ho môžete vhodnou stravou – nachádza sa v hovädzích kostiach, koži,… údené koleno, vývar, alebo huspenina vám časť kolagénu doplnia. V súčasnosti sa ale tieto jedlá vytrácajú z našich stolov a túto látku nemáme ako prirodzene dopĺňať. Jednou z možností je užívanie výživových doplnkov s obsahom kolagénu.
Starnutie nezastavíte, ale jeho prejavy môžete zmierniť, alebo oddialiť aj o pár rokov.

Starnutie je v podstate opotrebovanie organizmu. Telo už nedokáže v tak značnej miere produkovať látky potrebné na regeneráciu, orgánov. Nemá dostatok energie a potrebných živín na to aby sa udržalo fit. Genialita ľudského tela spočíva v tom, že látky, ktoré vyprodukuje aj v staršom veku presúva do životne dôležitých orgánov. Vďaka tomu ešte pár rokov…