Novinky vo Facebooku

Novinky vo Facebooku

Facebook v poslednej dobe neustále prechádza zmenami. Určite sa vám tak už niekedy stalo, že ste s prekvapením pozerali na stránku a snažili sa zistiť čo ktorá novinka znamená. Preto pre vás bude isto zaujímavé dozvedieť sa o niektorých inováciách viac informácií. Okrem iných zaujímavých funkcií sa v poslednom čase na Facebooku objavila záložka obľúbené skupiny, v ktorej sa vám zobrazujú novinky zo skupín do ktorých ste sa pridali. Funguje to podobne ako novinky na hlavnej stránke, na ktorej sa vám zobrazujú informácie a príspevky od vašich priateľov. Rovnako Facebook pridal záložku na ktorej sa zobrazujú návrhy videí, ktoré by sa vám mohli páčiť.

fcb

Odporúčané videá stránka ponúka na základe videí, ktoré ste si ako užívateľ prezerali cez svoj účet. Facebook sa týmito novinkami snaží sprehľadniť funkcie a prispôsobiť sa náročným používateľom súčasnosti. Dokonca aj upozornenia sú usporiadané prehľadnejšie a pri nových informáciách v skupinách, od priateľov či na stránkach sa vám dnes zobrazí už aj počet aktualizácií, ktoré si môžete v jednotlivých prípadoch prečítať či pozrieť.

Vývojári sa teda neustále snažia zlepšovať používateľské prostredie Facebooku. Novinky sa zvyknú objaviť v radoch smajlíkov a obľúbených nálepiek, vo forme uverejňovania príspevkov, fotografií, videí a doplňujúcich informácií o vašej polohe, o tom, s kým trávite čas či o o tom, aké máte pocity pri písaní vášho statusu. Občas zvyknú zmeny nastať v spôsobe chatovania, v kvalite video hovorov, online telefonátov a podobne. Nehovoriac o tom, že dnes môžete okrem chatu vyjadrovať svoj názor aj formou komentáru na rôzne príspevky, označením či sa vám ten ktorý status páčil alebo nepáčil, ba dokonca komentovaním či označovaním už pridaného komentáru, čím môžete vyvolať zaujímavú diskusiu.

like

Rôzne zmeny sa však neuskutočňujú len na pôjde Facebook-ovej stránky, ale aj v mobilnej aplikácii či v Messengeri. Ako používatelia tak máte možnosť využívať nespočetné množstvo vylepšení, ktorých množstvo sa zväčšuje možno aj každý deň. Po prečítaní tohto článku ste tak, snáď, o niečo múdrejší aspoň pri niektorých z nich.

Facebook v poslednej dobe neustále prechádza zmenami. Určite sa vám tak už niekedy stalo, že ste s prekvapením pozerali na stránku a snažili sa zistiť čo ktorá novinka znamená. Preto pre vás bude isto zaujímavé dozvedieť sa o niektorých inováciách viac informácií. Okrem iných zaujímavých funkcií sa v poslednom čase na Facebooku objavila záložka obľúbené…