Toto sú najčastejšie chyby ľudí pri nákupe ojazdených vozidiel

Toto sú najčastejšie chyby ľudí pri nákupe ojazdených vozidiel


Neskúmajú auto dlhšie
             Ľudia strávia hodiny zisťovaním ktorý smartphone si kúpia, ale výberu auta nedajú často rovnaké množstvo času. Väčšinou to je pretože ojazdené autá nie sú v záruke a majú najazdené niekoľko tisíc kilometrov. Je veľmi dôležité si prečítať, aké modely sú problémové a ktoré sú spoľahlivé a nekazové. Tieto informácie nájdete na mnohých fórach a recenziách na internete, ale môžete sa na to aj spýtať automechanikov.

mercedes

Myslia si, že bazáre s autami sú spoľahlivejšie ako jednotliví predajcovia
             Niekedyje výhodnejšie si kúpiť auto od jednotlivca, lebo bazáre chcú na autách viac zarobiť. Niekedy môže byť cena toho istého auta v bazáre o dosť vyššia. Bazáre predávajú autá za účelom zisku a naopak jednotlivci sa chcú toho auta skôr rýchlo zbaviť. Preto treba zvážiť viacero ponúk a porovnať ceny.

veterán

Nenechajú si auto obzrieť dôkladne
             Najlepšie je nechať si auto pozrieť od automechanika, ktorý je váš kamarát alebo známy. On vám objektívne potom povie pre a proti toho auta, jeho vady a čo na ňom treba opraviť. Netreba sa s kúpou auto ponáhľať, radšej ho treba dôkladne skontrolovať, aby sa vám hneď nepokazilo.

mitshubihi

Pozerajú sa len na lokálne ponuky áut
             Ak hľadáte nejaké špeciálne auto napríklad veterána, je lepšie sa popozerať na ponuky aj z iných krajín. Pri tomto netreba zabúdať zas na prepis auta, čo tiež o niečo viac stojí, keď je auto zo zahraničia. Na druhej strane ak kupujete úplne bežné auto určite ho nájdete aj vo svojom okolí za primeranú cenu a nemusíte za ním cestovať. Ušetríte tak kopu peňazí na jeho prepise a doprave.
             Pri kúpe ojazdeného auta je veľmi dôležité byť trpezlivý a nikam sa neponáhľať. Je lepšie si pozrieť ponuky z viacerých miest, aj z bazárov aj od jednotlivcov. Aj keď sa vám nejaké auto veľmi zapáči netreba ho hneď kúpiť. Mali by ste to zvážiť a dať si ho poriadne skontrolovať od automechanika.

Neskúmajú auto dlhšie              Ľudia strávia hodiny zisťovaním ktorý smartphone si kúpia, ale výberu auta nedajú často rovnaké množstvo času. Väčšinou to je pretože ojazdené autá nie sú v záruke a majú najazdené niekoľko tisíc kilometrov. Je veľmi dôležité si prečítať, aké modely sú problémové a ktoré sú spoľahlivé a nekazové. Tieto informácie nájdete na mnohých…