Trump v obchodnej vojne s Čínou?

Trump v obchodnej vojne s Čínou?

Pán Trump, citujúci veľký obchodný deficit a nespravodlivé pravidlá v Číne, tvrdí, že USA začínajú z takého zlého postoja, že krajina získa bez ohľadu na to, čo sa stane.

peníze

ZTE politika
Spojené štáty minulý mesiac zakázali čínskej technologickej firme ZTE získať vývoz z USA po tom, čo firma nedodržala dohodu dosiahnutú po tom, ako porušila sankcie voči Severnej Kórei a Iránu.
Pán Trump na žiadosť čínskeho prezidenta Xi Jinpinga povedal, že USA by sa mali pozrieť na sankcie. Opatrenia nútili spoločnosť, ktorá spolieha na časti USA, aby vytvorila inteligentné telefóny a sieťové vybavenie, pozastaviť dôležité operácie.

čína

Trump obhajuje obrat čínskeho ZTE pred obchodnými rozhovormi Mal by West podozrievať čínske technológie? Obe strany stále diskutujú o podrobnostiach, ale namiesto zákazu je pravdepodobné, že firma bude čeliť pokutám a bude musieť zrušiť svoje vlastníctvo.
Potenciálny odklad prinútil kritikov, vrátane niektorých členov svojej strany, aby obvinili pána Trumpa z toho, že sa dostal do spoločnosti, ktorá vyvolala obavy týkajúce sa národnej bezpečnosti.
Niektorí tiež údajne podozrivé načasovanie, poukazujúc na dohodu medzi čínskou spoločnosťou a jedným z obchodných partnerov organizácie Trump v Indonézii.

prezident
Tajomník americkej ministerky financií Steven Mnuchin v pondelok poprel protihodnotu a tvrdil, že diskusie ZTE sú oddelené od obchodných rozhovorov. Povedal, že trest nebol nikdy zamýšľaný vylúčiť firmu.
Zatiaľ čo administratíva ubezpečila, že akýkoľvek revidovaný trest by zostal tvrdý, niektorí politici uviedli, že zvažujú kongresovú akciu na zablokovanie zrušenia.
Táto reakcia neuspokojila prezidenta, ktorý sa hrdí na svoje vyjednávacie schopnosti. Dostal sa na Twitter, aby obhájil svoju činnosť.
Americký minister financií uviedol, že nové tarify sú pozastavené, zatiaľ čo vyjednávači vypracujú dohodu, v ktorej Čína kúpi viac amerického poľnohospodárstva a energetických produktov.
Pán Trump v pondelok uviedol, že prípadná dohoda by mohla byť „jednou z najlepších vecí“, ktorá sa stane poľnohospodárom, čo je dôležitá časť jeho základne, ktorá sa obáva čínskej odplaty.

Pán Trump, citujúci veľký obchodný deficit a nespravodlivé pravidlá v Číne, tvrdí, že USA začínajú z takého zlého postoja, že krajina získa bez ohľadu na to, čo sa stane. ZTE politika Spojené štáty minulý mesiac zakázali čínskej technologickej firme ZTE získať vývoz z USA po tom, čo firma nedodržala dohodu dosiahnutú po tom, ako porušila…