V USA ich milujú a trávia v nich letné obdobie

V USA ich milujú a trávia v nich letné obdobie

Vybrať sa na cestu okolo sveta karavánom nie je dnes už ani pre našinca žiadny problém. Po nežnej revolúcii sa totiž veľa vecí zmenilo a my sme sa otvorili svetu, ale aj svet sa dostal až k nám. Platí to o každej oblasti života, zmenou prešli takmer všetky odvetvia ľudskej činnosti a vďaka tomu dnes spoznávame nové veci. Takto sa k nám dostali aj mobilné domy.

Pohodlie pred mobilheimom

Mobilheimy alebo mobilné domy nie sú v zahraničí žiadnou novinkou, ich výroba sa začala asi pred 80-timi rokmi na americkom kontinente, a práve tam sa dodnes tešia veľkej popularite. Američania ich radi využívajú na rodinné bývanie, ale aj ako rekreačné ubytovanie či na zriadenie podnikateľského priestoru. Zariaďujú si v nich kaderníctva, rýchle občerstvenie, kancelárie a podobne.

Tento typ ubytovania je kompromis medzi tradičným bývaním a karavánom, na trhu sú v ponuke mobilné domy s kompletným zariadením. Bývanie v nich vám ušetria slušnú sumu peňazí, sú energeticky menej náročné ako domy a po revitalizácii v nich môžete pokojne stráviť aj zimu. Primárne sú mobilné domy určené na sezónne obývanie, ale ak ho zateplíte, zaizolujete prívod vody, vymeníte okná za izolačné a pridáte aj kúrenie na tuhé palivo, tak vám v ňom zima určite nebude.

Odvezte sa kamkoľvek máte chuť

Bývanie v mobilheime je rovnako komfortné ako v ktoromkoľvek dome, majú totiž vybavenú kuchyňu, spálňu a obývaciu miestnosť, takisto WC a sprchový kút, veľa odkladacích priestorov a moderné spotrebiče. Na pohľad sa to síce nezdá, ale priestoru je v nich dosť, takže sa nemusíte obávať stiesnenosti. Navyše majú však jednu veľkú výhodu oproti trvalému bývaniu, ak sa vám nepáči poloha či okolie, jednoducho sa presuniete inde. Na kolesách je to totiž veľmi jednoduché, rozmery mobilheimu sú konštruované tak, aby sa dal presúvať aj po cestách. Mobilné domy nájdete na internetových stránkach, kde ich ponúkajú na prenájom alebo na predaj spoločnosti, ktoré ich dovážajú z Holandska, kde je ich výroba už tradíciou. Neváhajte, objednajte si niektorý z nich a letnú sezónu môžete vďaka nim prežiť celkom netradične.

Vybrať sa na cestu okolo sveta karavánom nie je dnes už ani pre našinca žiadny problém. Po nežnej revolúcii sa totiž veľa vecí zmenilo a my sme sa otvorili svetu, ale aj svet sa dostal až k nám. Platí to o každej oblasti života, zmenou prešli takmer všetky odvetvia ľudskej činnosti a vďaka tomu dnes…