Veľmi populárna kniha na Slovensku i v Čechách- Kmeny 0

Veľmi populárna kniha na Slovensku i v Čechách- Kmeny 0

Čítanie klasických kníh je síce na ústupe, ale stále sa nájdu takí, ktorí ešte nevymenili tie klasické za elektronické čítačky, hoci aj ony majú svoje výhody a čítať ich v tejto podobe môže byť tak isto zaujímavé. Prednedávnom prišla na pulty predajní kniha s názvom Kmeny 0. Jej popularita a rýchlosť, s akou sa rozpredala, láme rekordy v Česku aj u nás a to svedčí hlavne o kvalite tohto diela. Pre všetkých „knihomoľov“ prinášame stručný opis knihy, jej autorov a štýlu, v akom je napísaná.

kniha

Mnoho autorov a veľa strán
Na spracovávaní tejto knihy sa podieľalo až 24 autorov. Za zmienku stojí hlavná téma diela, ktorá je rozpísaná na 744 stranách. V knihe je použitých množstvo fotografií, ktoré dotvárajú zaujímavý štýl celého jej obsahu, a samotné tlačenie bolo prevedené praktickým a moderným spôsobom, priťahujúcim pohľady čitateľov.

Čím žili naši rodičia
Hlavnou ideou, spracovanou v diele, je detailne rozobratý pohľad na subkultúry či skupiny mladých v mestách, a to počnúc rokom 1969 až do zamatovej revolúcie v roku 1989. Akú preferovali módu, s akými záujmami a v akých podmienkach rástli naši rodičia, akú hudbu počúvali a na čom sa smiali. Opisované štýly sú nám známe ešte aj v súčasnosti, dokonca sú aj populárne, samozrejme, s drobnými obmenami oproti tomu, ako vyzerali pred tridsiatimi rokmi. Dnešná mládež by bola z toho určite minimálne rozčarovaná, ale každá doba mala pre svojich súčasníkov isté čaro a pôvab, a to si v tomto literárnom diele môžeme pripomenúť. Nájde sa tam každý, bez rozdielu názorov či veku.

b-boying

Obmedzovaní, ale neodradení
Metalisti, kulturisti, skejťáci, poslucháči novej vlny, ideológovia, fanúšikovia počítačov, videohier a techniky, eko – aktivisti či veksláci, to je len zlomok z množstva prívržencov jednotlivých štýlov. Je to tak, existovali aj v dobe, ktorá im veľmi nepriala, no ich stúpenci mali o nich ešte vášnivejší záujem ako dnes, keď doba so sebou priniesla život „online“, čím sa nám podstatne zjednodušil prístup k akýmkoľvek informáciám, čo je fajn, ale na druhej strane nás oberá o skutočné autentické zážitky, ktoré sa sledovaním internetu nahradiť nedajú. Knižné dielo nám ponúka nahliadnutie do minulého storočia, síce v mnohom obmedzujúceho, ale napriek tomu plného elánu a vášne.

Čítanie klasických kníh je síce na ústupe, ale stále sa nájdu takí, ktorí ešte nevymenili tie klasické za elektronické čítačky, hoci aj ony majú svoje výhody a čítať ich v tejto podobe môže byť tak isto zaujímavé. Prednedávnom prišla na pulty predajní kniha s názvom Kmeny 0. Jej popularita a rýchlosť, s akou sa rozpredala,…