Kedy a prečo nastáva čas kúpiť nový matrac?

Kedy a prečo nastáva čas kúpiť nový matrac?

Všetci by sme sa radi pravidelne dobre vyspali a mali nerušený spánok veľa rokov, resp. nikto z nás si neželá to obdobie, kedy sa nemôžeme v noci dobre vyspať a ráno sa zobúdzame dolámaní a bez síl. Aj napriek tomu si ale myslíme, že ten náš starý matrac vydrží večne a nepotrebujeme ho občas vymeniť za nový. Ak vám ale naozaj záleží na vašom kvalitnom spánku, po určitej dobe si skrátka musíte kúpiť nové matrace na mieru Segum.sk.

spiaca žena

Pretože priemerný matrac vydrží možno 5-10 rokov a aj za takto krátku dobu už podlieha rôznym preležaninám, ďalej aj potu, prachu, alergénom…. sú to faktory, s ktorými sa musí priemerný matrac každý deň po dobu niekoľkých rokov vyrovnávať.

A je len doslova otázka času, kedy to opotrebenie dá o sebe vedieť do podoby, kedy bude kúpa nového matraca vlastne už neodmysliteľným riešením. Nový je predsa len nový a ak ho dokonca tentoraz ideálne prispôsobíte, vyberiete vhodný materiál, tvrdosť a kvalitu, ten zážitok zo spánku ako aj z denného relaxu skrátka musí byť citeľne lepší.

Navyše, ak si budete vyberať z aktuálnej ponuky moderných matracov, tie už väčšinou majú tendenciu vydržať dlhšie, majú kvalitné materiály a pokročilejšiu techniku výroby.

nohy, posteľ, spánok

Najviac citeľný problém so starými matracmi je ten, že sa preležia a stále menej sa prispôsobujú tomu, čo by sme mohli nazvať komfort pre naše telo. Hlavne ak má ten váš súčasný už asi 10 rokov, to je všeobecne správna doba, kedy sa už oplatí rozmýšľať nad jeho výmenou.

Je možné, že pri matraci, ktorí ste pred takouto dobou kúpili, sa mohla uvádzať životnosť 10 či možno 15 rokov a áno, dovtedy teoreticky vydrží, ale ak do toho zarátame faktory spojené s hygienou a s tým, koľko rokov na neho pôsobí ľudský pot, plesne a roztoče, určte je vhodné rozmýšľať nad jeho výmenou už skôr.

Ak zas vravíme o pružinových matracoch, tie síce majú tendenciu byť kvalitné a niečo aj vydržať, hoci na ne pravidelne, každým dňom pôsobí tlak ľudského tela, preto ani tieto tie nemôžu vydržať večne.

Všetci by sme sa radi pravidelne dobre vyspali a mali nerušený spánok veľa rokov, resp. nikto z nás si neželá to obdobie, kedy sa nemôžeme v noci dobre vyspať a ráno sa zobúdzame dolámaní a bez síl. Aj napriek tomu si ale myslíme, že ten náš starý matrac vydrží večne a nepotrebujeme ho občas vymeniť…