KUCHYNSKÉ HÓKUSY – PÓKUSY

KUCHYNSKÉ HÓKUSY – PÓKUSY


Čo s prebytkom vajíčok
Máte doma kopec sliepok a neviete čo s vajíčkami aby sa nepokazili? Ľahká pomoc. Dajte ich do mrazničky – zídu sa o pár týždňov do pečenia. Stredne veľké vajíčka sa zmestia presne do buniek misky na výrobu ľadu. Keď zamrznú jednoducho ich preklopte do zatváracieho mikroténové vrecúška a uložte späť do mrazničky.

krb
 
Pri najbližšom kuchtení potom už len stačí rozmraziť presne toľko kociek koľko potrebujete.
 
Ako zlepšiť chuť varenej kukurice
Varená kukurica je lahôdka, ktorej v sezóne odolá len málokto. Klasy kukurice však budú sladšie a čerstvejšie ak ich uvaríte podľa nasledujúceho návodu: do hrnca s vriacou vodou nasypte približne ¼ šálky sušeného mlieka a až potom ponorte do vody kukuričné klasy.
 
Oprava popraskaného porcelánu
Skôr ako vyhodíte popraskaný porcelánový tanierik alebo šálku zo vzácneho obedového servisu po starej mame, skúste ho opraviť pomocou mlieka. Tanierik vložte do kastrólika, zalejte mliekom a priveďte do varu. Keď mlieko začne bublať, stíšte plameň a nechajte mierne vrieť asi 45 minút.
 
Proteíny zázračným spôsobom zahladia väčšinu drobných prasklín.
 
Tesné zásuvky
Ťažko sa vám otvárajú zásuvky na novej kuchynskej linke? Žiadny problém. Natrite mydlom lišty na ktorých sa posúvajú aj spodok zásuviek.
 
Úhľadné a rovnomerné guľky a žemle
Ak chcete aby mäsové guličky boli rovnomerné, vykrajujte ich naberačkou na zmrzlinu. Podobne sa dá porcovať aj cesto na pečivo. Naberte kôpku cesta a vyklopte ju na plech. Všetky žemle budú rovnako veľké a nikto sa nebude s nikým dohadovať kto má väčší kúsok.
 
Tip pre šetrné gazdinky
Čisté nádobky od masla alebo margarínumôžete použiť na zamrazenie polievky alebo ďalších potravín, ktoré ste navarili do zásoby. Napríklad do litrovej nádoby sa zmestí omáčka potrebná na zaliatie pol kilogramu cestovín.

kukuřice
 
Detské jednohubky
Olovrant lepšie chutí keď sa s ním dá predtým pohrať. Toto pravidlo poznajú rodičia mnohých detí čo sa v jedle piplú. Pri kŕmení potomka je preto dobré mať v zásobe pár trikov medzi ktoré patria napríkladpaličky z nanukov.
 
Dajú sa na ne napichovať kúsky ovocia, melóna či uvarenej mrkvičky. Dieťa si môže s paličkou vyskúšať aj natrieť chlieb s maslom alebo džemom. 

Čo s prebytkom vajíčok Máte doma kopec sliepok a neviete čo s vajíčkami aby sa nepokazili? Ľahká pomoc. Dajte ich do mrazničky – zídu sa o pár týždňov do pečenia. Stredne veľké vajíčka sa zmestia presne do buniek misky na výrobu ľadu. Keď zamrznú jednoducho ich preklopte do zatváracieho mikroténové vrecúška a uložte späť do…