Kultúra v Nitre

Kultúra v Nitre

Kultúra je všade okolo nás. V meste hlavne.  Tu nájdete naozaj všeličo,  čo potrebujete. Či už je to návšteva divadla, kina, kultúrneho podujatia, jarmokov, všade na nás číha kultúra. Máte radi kultúrne podujatia? Ukážem vám miesta v Nitre, kde sa môžete vybrať za kultúrou a kultúrnym programom. 

 

kultúrna pamiatka

 

Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Je to najznámejšie divadlo v Nitre. Nachádza sa na hlavnom námestí v centre mesta. Jeho budovu si určite všimnete. Je pozostavená z bieleho kameňa. Nájdete v nej rôzne podujatie, ktoré majú rozpísané aj na hlavnom vstupe do divadla. Taktiež si lístky kúpite aj online.

 

Kino v Nitre

Kín tu máme viacero. Ako prvé bolo známe Cinemax, ktoré sídlilo v obchodnom centre Max. To už mnohí nahradili novším kinom, ktoré sa nachádza v najznámejšom obchodnom a nákupnom centre Mlyny. Majú 2D aj 3D filmy. Parkovanie je tu aj podzemné a na tri hodiny denne zadarmo, takže sa už nebudete musieť obávať, kde zaparkujete, keď chcete navštíviť toto kino. Do tohto kina chodia aj malí aj veľkí. Je určené pre všetkých.

 

socha

 

Jarmoky v Nitre

V Nitre býva množstvo kultúry. Mesto organizuje aj viac jarmokov počas celého roka. Najväčší je jarmok na Svätoplukovom námestí pri Divadle Andreja Bagara. Pozdĺž pešej zóny sa tu rozprestiera množstvo stánkarov, ktorí predávajú rôzne výrobky, či už z vosku, vlny, prútia alebo iní. Nájdete tu aj množstvo stánkov s občerstvením a vynikajúcou medovinou. Ceny už nie sú najlacnejšie, ale sú ako hocikde inde.

Ďalším populárnym jarmokom je Klokočinský jarmok. Podľa názvu už asi viete, kde sa zvykne usídliť. Na Klokočine. To je mestská časť Nitry. Zvykne tu byť menej kolotočov a menej stánkov, no určite vám to postačí na spríjemnenie si svojho aj rodinného dňa.

 

Samozrejme v Nitre nájdete aj iné rôzne podujatia,  na ktorých si určite vychutnáte príjemný čas strávený v kruhu svojej rodiny a blízkych.  Pozvite svojich priateľov a zakúpte im lístky alebo vstupenky už práve teraz.

Kultúra je všade okolo nás. V meste hlavne.  Tu nájdete naozaj všeličo,  čo potrebujete. Či už je to návšteva divadla, kina, kultúrneho podujatia, jarmokov, všade na nás číha kultúra. Máte radi kultúrne podujatia? Ukážem vám miesta v Nitre, kde sa môžete vybrať za kultúrou a kultúrnym programom.      Divadlo Andreja Bagara v Nitre Je to najznámejšie…