Príčina zlého spánku?

Príčina zlého spánku?

Spánok by mal byť pokojný a nerušený- zdravý. Malo by sa pri ňom regenerovať telo aj myseľ. V skutočnosti má ale veľa ľudí problémy s kvalitou svojho spánku, väčšinu času sa pri ňom cítia nekomfortne a čo je horšie, ráno sa zobúdzajú s pocitom, že sú celí polámaní a nemajú dostatok energie. A to je chyba, pretože vieme, že na to, aby sme boli celý deň aktívni, sa ráno musíme zobúdzať svieži a plní síl.

Ráno robí deň a keď sa ráno čo ráno prebúdzame nevyspatí a s bolesťami (najčastejšie chrbta a krku), nemáme práve chuť vykročiť do toho dňa ako sa hovorí- pravou nohou.

žena, posteľ

Príčina?

Samozrejme príčiny zlého spánku môžu byť rôzne- fyzické bolesti alebo naopak emočná bolesť, ak nás niečo trápi. Aj v takýchto prípadoch ale našťastie porucha spánku trvá len pár dní. Ak sa prejavuje dlhodobejšie, je to asi zdravotný problém a bolo by vhodné s tým navštíviť lekára. A ešte dodajme, že faktorom kvality spánku je aj životný štýl a životospráva- nemali by sme ísť jesť s ťažkým žalúdkom, ale ani hladní, takisto je prospešné, ak sa večer prevetráme na čerstvom vzduchu a obmedzíme vo večerných hodinách alkohol, kávu, cigarety či ťažké jedlá.

Príčinou ale môže byť napríklad aj stará, pokazená alebo zle umiestnená posteľ. V neposlednom rade sa veľká príčina pripisuje kvalite matraca, respektíve je známe, že dobre matrace zaručujú dobrý spánok a naopak starý, nekvalitný či preležaný matrac je časťou príčinou, prečo sa ráno cítime ako po fláme. Zároveň je to hlavný podnet k tomu, prečo ľudia po pár rokoch vymieňajú svoj matrac za nový, v tomto prípade ideálne tiež za kvalitnejší a lepšie prispôsobený konkrétnej osobe (napríklad podľa veku, postavy a hmotnosti spiaceho).

posteľ, spálňa

Preto je dôležité venovať kúpe a výberu nového matraca pozornosť, zamerať sa pritom na jeho kvalitu, materiál a zmienené detaily. Nielen kupovať najlacnejšiu možnosť, ktorú zbadáte v katalógoch s akciami. Hoci áno, aj kvalitný matrac môže mať výhodnú cenu, je však podstatné vedieť vyberať a nebáť sa poradiť aj s personálom.

Spánok by mal byť pokojný a nerušený- zdravý. Malo by sa pri ňom regenerovať telo aj myseľ. V skutočnosti má ale veľa ľudí problémy s kvalitou svojho spánku, väčšinu času sa pri ňom cítia nekomfortne a čo je horšie, ráno sa zobúdzajú s pocitom, že sú celí polámaní a nemajú dostatok energie. A to je…