Zateplite svoj strop tým najkvalitnejším spôsobom

Zateplite svoj strop tým najkvalitnejším spôsobom

Zatepľovanie rodinného domu je prvým krokom k správnemu fungovaniu. Ak nemáte zateplený váš dom, rozhodne by ste sa mali nad týmto úkonom zamyslieť a čo najskôr sa pustiť do procesu. Poskytuje totiž ochranu pred únikom tepla, čo znamená, že ušetríte vaše peniaze. Okrem toho vám zateplený dom udržiava v lete aj chlad, takže nebudete musieť stále vetrať. Samozrejme, že sa odporúča aj kvôli zdravotným dôvodom. V zateplenom dome máte totiž menšie riziko výskytu respiračných ochorení kvôli miere vlhkosti. Skutočne vidíme, že zateplenie domu má len samé výhody a nemali by ste dlho váhať ani vy.

Dôležitá otázka sa nám však naskytne pri výbere vhodného materiálu. Na trhu nájdete široký výber v oblasti zatepľovacích materiálov a je veľmi ťažké si vybrať ten správny bez potrebných znalostí. Najlacnejší variant je práve klasický polystyrén, ktorý si mnohí zvolia kvôli nízkej cene. My však odporúčame vylepšený polystyrén, ktorý sa nazýva extrudovaný polystyrén. Od toho klasického sa líši najmä zložením, pretože neobsahuje malé guľôčky typické pre polystyrén. Líši sa tiež aj farbou, ktorá býva buď zelená alebo ružová.

dom strecha

Zateplenie stropu polystyrénom je výborná možnosť, pretože je vhodný najmä na tieto miesta. Okrem toho sa používa aj na podlahy, strechy či stien. Líši sa však hrúbka polystyrénu na rôznych miestach. Niekde treba hrubší, naopak, niekde tenší materiál. Zaujímavý je aj poznatok, že jeden meter štvorcový môže byť zaťažený hmotnosťou od tridsať do sedemdesiat ton, čo je naozaj vysoká hmotnosť.

poylstyren zatelpenie

Ak aj vy váhate a neviete sa rozhodnúť čo použiť na najkvalitnejšie zateplenie, mali by ste zvážiť možnosť extrudovaného polystyrénu, ktorý je lepšou verziou toho klasického. Tak ako samotné zateplenie, aj tento materiál poskytuje množstvo výhod, ktorých by bola škoda nevyužiť. Nebojte sa a choďte do toho aj vy!

Zatepľovanie rodinného domu je prvým krokom k správnemu fungovaniu. Ak nemáte zateplený váš dom, rozhodne by ste sa mali nad týmto úkonom zamyslieť a čo najskôr sa pustiť do procesu. Poskytuje totiž ochranu pred únikom tepla, čo znamená, že ušetríte vaše peniaze. Okrem toho vám zateplený dom udržiava v lete aj chlad, takže nebudete musieť…