Občerstvenie do škôlky

Občerstvenie do škôlky

Blíži sa ten dátum, kedy má vaše dieťa narodeniny či meniny a vy tŕpnete, čo by ste do škôlky priniesli? Iste dnešné nároky na pochutiny ktoré do škôlky prinesiete sú veľmi vysoké. Žijeme v dobe raw, vegan, bio, no gluten, no lakto a neviem čo ešte. Viete si teda predstaviť, čo sa mi preháňalo hlavou, keď som bezradne behala pomedzi regále v obchode a vybavovala si, čo som počula od mamičiek v škôlke. Reči ako? -Tento sirup nie má Éčka! – alebo inteligentné poznámky typu: – To nevadí, že je to zdravé a pre deti a podľa reklamy to má vitamíny. Si videla to percento cukru?- No čistá katastrofa pre klasickú matku ako som ja. Teda takú čo zo záhrady neumyje jahodu aby ju zjedla.

Keď to v kuchyni lieta

Alebo potom robím takú vec, že maminky chytajú mdloby- kupujem klasický chlieb a nie jeho zdravú bio a free verziu, ktorá mi čo sa týka chuti okolo chlebu ani neutekala. Tak si tu tak stojím, premýšľam ako neprivodiť tomu či onému dieťaťu v škôlke alergickú reakciu alebo nedajboh ,,otravu,, cukrom. Nakoniec som si spomenula na jednu reklamu, ktorá mi vybehla na internete. – Vďaka ti internetový prehliadač! – Pálila som okamžite do oddelenia ovocia a zeleniny. Ládovala som do koša jahody, mandarínky, mrkvu a uhorky a už ani neviem čo ešte. Doma som vyložila nákup a s pohľadom šialenca som sa pustila do porcovania zeleniny. Priznám sa použila som aj toastový chlieb, ale na moju obranu bol grahamový. Z neho som vykrojila kruhy. Poukladala som ich na tácky a pomaly dopĺňala. Mrkva bola oči. Doplnila som ju o kolieska čiernych olív aby to bolo realistickejšie. Bielka z vajíčok boli líčka a z nich trčala pažítka ako fúzy.

Nech žije zelenina

Nos bola opäť oliva ale inak vykrojená a ako hriva mi poslúžili tenké prúžky mrkvičiek. Medzi ne som neskôr pred odchodom napichala pripravené tenké prúžky syra. No a aha! Lev ako vyšitý. Z paradajok lietali okolo neho motýle a z dlhých uhoriek, mrkvy a kalerábu sa vykľul krokodíl. Pre tých sladších boli pripravené jahodové ruže. To vyrezávanie jer jednoduchšie a rýchlejšie než by ste si mysleli… Z madarínok a bezpečných špáratiek vznikli loďky, ktoré viezli špáratkové zvieratká a ako plachty mi poslúžil tenký plátok uhorky. S pocitom najvyššieho zadosťučinenia som ráno unavená ako kôň niesla do škôlky tácky so zdravými maškrtami, z ktorých si deti mohli poskladať aj rozprávku. Tak to už je, som mama superman!

Blíži sa ten dátum, kedy má vaše dieťa narodeniny či meniny a vy tŕpnete, čo by ste do škôlky priniesli? Iste dnešné nároky na pochutiny ktoré do škôlky prinesiete sú veľmi vysoké. Žijeme v dobe raw, vegan, bio, no gluten, no lakto a neviem čo ešte. Viete si teda predstaviť, čo sa mi preháňalo hlavou, keď som bezradne behala…