Otvárať či posúvať sklenené dvere je trendy

Otvárať či posúvať sklenené dvere je trendy

Praktické vlastnosti skla využívame v bežnom živote veľmi často, je totiž nadčasové, praktické a jeho udržiavanie nie je ani finančne či časovo náročné. Sklo treba len umývať a preleštiť, aby na ňom nezostávali fľaky, ale získalo pekný lesk, v prípade farebného či graficky upraveného povrchu je to ešte jednoduchšie.

Farebnosť a dizajnové nápady

Miestnosti v bytoch, ale aj v ostatných priestoroch, kde sa pohybujú ľudia, sú vybavené dvermi. Tie majú svoju funkciu pevnú už od ich vzniku, oddeliť priestory a uzavrieť miestnosti. Základný materiál, z ktorého sa dvere vyrábajú, je aj dnes drevo, no už niekoľko rokov k nemu pribúdajú aj iné, napríklad plast, hliník, sklo, a to buď v kombináciách alebo samostatne. Plné, nepriehľadné krídla dverí tak možno nahradiť sklom, ktoré ak bude číre, dokonca privedie do miestnosti denné svetlo, a tak ju aj opticky zväčší.

Bytové úpravy alebo budovanie nových stavieb sú príležitosťou na využitie všetkých praktických, ale aj estetických vlastností skla. Okrem tradičnej polohy v rámoch okien či úžitkového skla sú v trende aj sklenené dvere. Používajú sa sklenené dvere rovnako ako ostatné typy dverí, sú však dizajnovo na inej úrovni ako plné drevené alebo laminátové, umožňujú osadenie do jestvujúcej obložkovej zárubne ako klasické otváravé krídla, ale aj v štýle posuvných krídel do strán v ráme alebo takzvaný bezrámový typ dverí.

Veľkoformátové sklo nie je výnimkou

Interiéry sa dajú oživiť jednoduchým spôsobom, stačí vymeniť krídla starých dverí za sklenené, v priesvitnom, matnom, pieskovanom či graficky upravenom povrchu, so štýlovým kovaním a moderným madlom. Sklo na dvere sa používa bezpečnostné hrúbky 8mm, ktoré zaistí bezpečné každodenné používanie všetkými obyvateľmi bytu. Kotvenie dverí treba však konzultovať ešte pred začiatkom realizačných prác, hlavne ak sú v priestoroch navrhované podhľady. Sklenené dvere zladené s madlom a kovaním v duchu súčasných trendov vytvoria interiér s nádychom luxusu a ten získa aj originálny estetický náboj, zároveň budú praktické a funkčné, nehľadiac na štýl interiéru, budú prínosom každej miestnosti.

Praktické vlastnosti skla využívame v bežnom živote veľmi často, je totiž nadčasové, praktické a jeho udržiavanie nie je ani finančne či časovo náročné. Sklo treba len umývať a preleštiť, aby na ňom nezostávali fľaky, ale získalo pekný lesk, v prípade farebného či graficky upraveného povrchu je to ešte jednoduchšie. Miestnosti v bytoch, ale aj v…